Zavřít

Vyzkoušejte test kliků: jste začátečník, expert, nesmrtelný…

Kliky, kolik dáteKliky, kolik dáte

Kolik kliků, poctivých kliků zvládnete na jeden zátah? A jak si stojíte podle tabulky a věku? To hned můžete zjistit, stačí se rozcvičit a dát si maximum, poté se podívat do tabulky, a víte, jak si stojíte. Máte odvahu do toho jít, podívat se realitě do očí? :-).

A teď trochu odlehčíme, nejde o život, přesto. Existují určité obecné standardy, které můžete použít k posouzení vašeho výkonu a také k stanovení ambiciózních, avšak realistických cílů.

Dr. Lawrence A. Golding, který je profesorem kineziologie na univerzitě v Nevadě v Las Vegas naznačuje, že muži ve věku 20-40 let by měli být v průměru schopni provádět v průměru 13-30 kliků, což je docela velký rozptyl.

Alvifit, chraňte svaly

Alvifit, chraňte svaly

My tu máme graf, která zveřejnil server www.physicalliving.com. Nezapomínejme, že se jedná o průměry, které jsou převzaty z výsledků průzkumu všech demografických skupin a různých populací lidí, včetně absolutně netrénovaných osob, dobře trénovaných osob a všech mezi nimi. Samozřejmě, výsledky by byly velmi odlišné, kdyby představovaly pouze zaměření na špičkové atlety. Takže co říká tabulka?

Kolik kliků najednou zvládnete?

Kolik kliků najednou zvládnete?

Pokud by vám tento graf nestačil, je tu ještě jiný pohled. Ten vytvořil John Sifferman, který se zabývá fitness a zdravím. Kde jste podle této tabulky? Pravděpodobně vám přijdou čísla a porovnání neuvěřitelná, ale máte se aspoň o čem bavit :-). Pokud se týká žen, ty by byly zhruba na dvou třetinách. Samořejmě existuje více druhů tabulek, porovnání, nic nebude dokonalé, ale pro porovnání taková zkouška někdy něškodí. Ať to cvičí a klikuje :-). (pauzy mezi kliky maximálně 3 sekundy a musíte být stále v pozici kliku).

Nováček: 1-10 kliků
Začátečník: 11-20 kliků
Mírně pokročilý: 21-40 kliků
Pokročilý: 41-60 kliků
Expert: 61-90 kliků
Master: 91-120 kliků
Neuvěřitelný: 121-140 kliků
Nadlidský: 141-160 kliků
Olympionik: 161-180 kliků
Nesmrtelný: 181+ kliků

Než začnete ještě s překonáváním hranic, podívejte se, jak správně odcvičit klik. Technika je důležitá, až poté jsou na řadě počty. Zdraví na prvním místě. 

FP-Academy, sháníte cvičební pomůcky

FP-Academy, sháníte cvičební pomůcky

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.