Zavřít

TOP 10 potravin pro zvýšení energie

Jak zvýšit energii?

Tyto rostlinné potraviny bohaté na živiny zvýší vaši energii. Pokud nemáte energii, nic nezvládnete. Nám jde nyní hlavně o trénink. „Jako kulinární výživář milující rostliny mě často lidé žádají a ptají se, jak si mohou udržet dostatek energie, aby mohli prožít bez problémů náročné dny a tréninky. Moje odpověď je vždy stejná: využívejte rostlinné potraviny,“ má jasno Marni Wasserman z Toronta. Své poznatky zveřejnil na webu chatelaine.com

Nejen, že rostlinné potraviny jsou naplněny živinami (bílkoviny, sacharidy a tuky) a najdeme v nich dostupné vitamíny a minerály, ale jsou nezbytné pro udržení optimální energie.

Zde je desítka energetických potravin

Semínka konopí
Obsahují omega-3 tuky a poskytují dlouhou udržovací energii. Mám je rád, protože se dají využít na saláty, do smoothies a do cereálií.

alvifit_ostropestrec

alvifit_ostropestrec

Chia semínka
Obsahují vlákninu. Z těchto semínek je nejkrásnější ranní kaše – úžasná snídaně před tréninkem.

Kale
Kale je zelená listová zelenina. Je nabitá hořčíkem. Můžete ji nasekat do salátu nebo využít vařenou jako příloha s quinoou.

Mořská zelenina
Tato zelenina má širokou škálu stopových minerálů a živin. Navíc dodává do stravy přírodní sodík.

JAK KAREŠ PŘEPISOVAL REKORDY

Tempeh
Je fermentovaný, lehce stravitelný, lahodný a jeden z nejlepších zdrojů rostlinných bílkovin. Výborný je s jablečným octem, citrónovou šťávou a kokosovým olejem do salátů.

Kokosová voda a kokosový olej
Kokosová voda doplňuje tělu potřebnými elektrolyty. Když pracuji, využívám ji. Kokosový olej je nabitý tuky se středně dlouhými řetězci, je rychlým zdrojem energie.

Nový e-shop, znáte?

Nový e-shop, znáte?

Quinoa
Tato semena obsahují všechny esenciální aminokyseliny, které tvoří stavební bloky bílkovin. Vzhledem k tomu, že protein vytváří svaly, je jejich využití jasné.

Goji
Přirozený zdroj antioxidantů, bílkovin a vlákniny. Skvěle se hodí do smoothie po cvičení.

Kakao
Je jedním z nejbohatších zdrojů přírodního hořčíku. Poskytuje přirozenou podporu energie.

Med
Med je uklidňující a snadno se absorbuje, je naplněn enzymy a antibakteriálními a antimikrobiálními vlastnostmi. Jde o přirodní zdroj cukrů.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.