Zavřít

Jak probudit svaly bez činek? 10 cviků a 1 pomocník

Jak cvičit s odporovou gumou

Nechcete chodit do posilovny, nebaví vás činky, rádi byste zkusili trénink jinak? Můžete zkusit řešení, které bude fungovat i u vás doma. A ne jen tam. Stačí mít odporovou gumu, která poslouží vašemu tělu jako „závaží“. Procvičíte celé tělo tak, aniž byste to čekali. Navíc můžete využít více gum, tedy více možností tréninku, odporu. Kdo začíná, využije slabší odporovou gumu, kdo má větší sílu, použije silnější. Je tu deset cviků pro vaše tělo s odporovou gumou, probuďte své svaly.

Kolik sérií a opakování? Pro začátek 3×20 sekund. Podle toho si vyberte odporovou gumu. Za čistých 10 minut cvičení máte základní trénink, který stihnete, i když nemáte čas. Všechny cviky uvidíte pro lepší představu ve videu. Video je v angličtině, snad to nebude problém, hlavní je vidět provedení cviků pro celé tělo, ať to cvičí.

1 – přitahování gumy k obličeji, cvik na záda a ramena. Přitáhnete gumu k čelu, lokty držíte nahoře, u hlavy sekundu vydržíte a roztáhnete gumu mírně do stran. Následně povolíte pomalým a plynulým pohybem.

2 – kliky s gumou přes záda. Kliky každý většinou zvládá bez problémů, když dáte svalům odpor, svaly musí více pracovat. A o to jde, ne?

FUBO, odporové gumy, parťák v tréninku

FUBO, odporové gumy, parťák v tréninku

3 – tahání gumy mezi nohami. Stehna, ramena, záda, prsa, ruce procvičíte. Tady si protáhnete celé tělo. Výchozí poloha v polovičního dřepu, guma jde pod nohami a vytahujete gumu nahoru, jak taháte, tak se zvedá tělo.

4 – stahování gumy na ruce. Posílíte především šikmé břišní svaly. Která ruka má gumu, stejná noha má nakročeno, abyste mohli lépe provést pohyb.

5 – triceps dává ruce objem. Stoupnete si na gumu, ruce s gumou za hlavu a budete pracovat jako při zvedání osy, jen neležíte, ale stojíte.

6 – dřepy nesmí chybět, základní cvik pro stehna. Nohy na šířku ramen, guma jen pod chodidly, druhou část vytáhnete a držíte u ramenou, poté už jen dřepujete.

7 – přitahovali jste někdy spodní kladku? Patrně ano. Pokud ne, nic se neděje, dáte si to s gumou. Předklon, guma pod nohy, druhá část do rukou a přitahujete, lokty tlačíte k sobě při pohybu nahoru a po chvíli pocítíte, že se vám začíná unavovat zádové svalstvo.

Alvifit, zdravé sportovní doplňky

Alvifit, zdravé sportovní doplňky

8 – tlaky ramen. Ano, i ty jdou s odporovou gumou. Místo činky, jednoruček, využijete gumu, jak prosté. Při pohybu dolů se snaže gumu roztahovat, aby svaly stále pracovaly.

9 – Biceps nesmí chybět. Guma pod chodidla, ty jsou na šířku ramen, druhou část gumy uchopíte jako velkou činku a zvedáte, bicepsy jsou spokojené, protože dostávají zabrat. Je to snadné, vezměte si silnější gumu, tedy více odporu pro vaše svaly a méně komfortu pro vaši hlavu.

10 – Zadní strana stehen, hýždě, to jako poslední cvik na rozloučenou. Upevněte gumu tak, abyste mohli druhou částí provléknout chodila. Poté popojdete dozadu pár kroků, sednete si na lavičku, židli a budete natahovat a krčit nohy. Snadné a účinné.

FP-Academy, sháníte cvičební pomůcky

FP-Academy, sháníte cvičební pomůcky

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.