Zavřít

Překvapivý trénink. Využije zeď

Tohle vás asi nenapadlo, ale dneska využijete ke svému tréninku stěnu, obyčejnou zeď ve vašem domě, bytě. A další pomůcky také nebudete potřebovat. Vyzkoušejte pět cviků, kde procvičíte celé tělo. Možná se budete divit, ale nebude to zase tak snadné. Takže začínáme. A pro koho je tento trénink určen  –  všechny, zkuste, uvidíte. Můžete si ho dát i ve dvou a hecnouct se :-).

První cvik – sed o stěnu. Připravte tělo do pozice, jako když sedíte na židli, jenže tentokrát nebudete mít žádnou židli pod sebou. Jen se opřete o zeď. Takto vydržte 60 sekund.

Druhý cvik – kleknete si ke zdi, nohama se zapřete a pomalu se budete předklánět, zde výrazně zapojíte břišní svaly a střed těla. Ruce mějte stále připravené, až tělo povolí, abyste nespadli na ústa. Tento cvik se dá provézt i obráceně. Zde budete muset využít dynamiky, odrazu rukou, abyste se dostali horní pozice. Můžete vyzkoušet obě možnosti. Dejte 15 opakování.

banner_alvifit_echinacea

banner_alvifit_echinacea

Třetí cvik – lehnete si na záda, nohy máte pokrčené a opřete se chodily o zeď. Jednu nohu natáhnete nad pánev a tělo zvednete, jako kdybyste měli v pupíku provázek, za který vás někdo tahá. Nohy samozřejmě střídejte – 15 opakování.

Čtvrtý cvik – opět se opřete o zeď, tentokrát ale o ruce. Na zdi bude celé předloktí. Zpevněte celé tělo, aby se neprohýbalo a zaberte rukama, na zdi zůstanou jen vaše dlaně – 15 opakování.

TOTÁLNÍ TRÉNINK PRO STŘED TĚLA

Pátý cvik – jděte do pozice kliku v horní části, ale nohy budou opřeny o zeď. Střídavě jednu nohu přitahujete k hrudníku. Cvičte pomalu a plynule, tento cvik bude velký nápor na ruce a ramena – 60 sekund.

Níže v grafice vidíte obrázky jednotlivých cviků, které jsou od Kelly Collins. Po odcvičení všech pěti cviků si dejte pauzu 30 sekund, poté přidejte další kolo. Zkuste takto zvládnout pět kol. Postupně můžete přidat čas v zátěži, zkrátit přestávky, přidat kola, obrátit rotaci cviků. Variabilita je už na vás. Ať to cvičí! 🙂

Trénink, jak využít zeď

Trénink, jak využít zeď

FP-Academy, sháníte cvičební pomůcky

Sháníte cvičební pomůcky

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Pro vyhledání článků napište klíčová slova a zmáčkněte enter.